Haber Detayı
02 Nisan 2019 - Salı 15:07
 
TBMM BAŞKAN VEKİLİ BİLGİÇ’TEN MİRAÇ KANDİLİ MESAJI
TBMM BAŞKAN VEKİLİ BİLGİÇ’TEN MİRAÇ KANDİLİ MESAJI
- Haberi
TBMM BAŞKAN VEKİLİ BİLGİÇ’TEN  MİRAÇ KANDİLİ MESAJI

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanvekili ve AK Parti Milletvekili Süreyya Sadi Bilgiç, Miraç Kandili dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Milletvekili Bilgiç; “Üç ayların başlangıcında idrak ettiğimiz Regaip Kandili’nin ardından Feyiz ve bereketin arttığı bir başka mübarek gece olan Miraç Kandili’ne erişmenin sevinç ve mutluluğunu yaşıyoruz. 

Miraç, Receb ayının 27. gecesi Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a.v)’in Mescid-i Haramdan Mescid-i Aksâ’ya, oradan semaya, yüce âlemlere, İlâhî huzura yükselmesidir. Kandil geceleri, insanımızın gönlünü aydınlatan, toplumumuzun manevi değerlerinin güçlenmesini sağlayan, birlik ve beraberliğimizin pekiştiği, paylaşmanın, komşuluk ve akrabalık ilişkilerimizin pekiştiği özel gecelerdir. Bu mübarek gecenin İslam Alemi’nin birliği, dirliği ve beraberliğine; insanlığın selameti, huzuru, barışı ve mutluluğuna vesile olmasını Cenab-ı Allah’tan temenni ediyor, başta sevgili Ispartalı Hemşehrilerimiz olmak üzere aziz milletimizin ve İslam Alemi’nin Miraç Kandili’ni kutluyorum” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: TBMM, BAŞKAN, VEKİLİ, BİLGİÇ’TEN, , MİRAÇ, KANDİLİ, MESAJI,
Yorumlar
Haber Yazılımı