Haber Detayı
23 Mayıs 2019 - Perşembe 16:59
 
Tarlası İçin Sondaj Yapan Çiftçi, 75 Metre Derinde Su Ararken Gaz Buldu
Antalya'nın Elmalı ilçesinde tarlasını sulamak için sondaj yapan çiftçi 75 metre derinde su ile birlikte gaz buldu. Yetkililere durumu bildiren çiftçi "Seralarım var bana su lazım. Sondaj vuruyorum ancak her seferinde gaz çıkıyor" dedi.
- Haberi
Tarlası İçin Sondaj Yapan Çiftçi, 75 Metre Derinde Su Ararken Gaz Buldu

Antalya'nın Elmalı ilçesinde çiftçilik yapan Necati Özdemir isimli vatandaşın tarlasında sulama amaçlı kullanmak için sondaj yaptığı kuyudan gaz çıktı. Yetkililer, yanıcı gazın türünü belirlemek için inceleme başlattı.

Elmalı'da çiftçilik yapan Necati Özdemir, serada sulama amaçlı kullanmak için Pirhasanlar Mahallesi'ndeki tarlasında sondaj çalışması yaptı. 75 metre derine inen Özdemir, suya ulaştı ancak kuyudan su ile birlikte gaz da fışkırdı. Gazın yanıcı olup olmadığını test eden Özdemir, gazın yandığını görünce üzerine toprak atarak söndürdü.

"4 YIL ÖNCE DE SONDAJ BORUSUNDAN GAZ FIŞKIRDI"

Yetkililere durumu haber veren Necati Özdemir, aynı kuyunun yaklaşık 20 metre uzağında 4 yıl önce yine sondaj çalışması yaptığını, 80 metre derine indiğini, sondaj borusundan gaz fışkırdığını söyledi.

"BANA SU LAZIM, HER SEFERİNDE GAZ ÇIKIYOR"

O kuyudan da halen gaz çıktığını belirten ve bölgede bitki yetişmediğine değinen Özdemir, "Seralarım var. Çiftçilik yapıyorum ve bana su lazım. Bu amaçla sondaj vuruyorum ancak her seferinde gaz çıkıyor" dedi.

Yetkililer, çıkan gazın türünü belirlemek için inceleme başlattı.

Kaynak: (DHA) - Demirören Haber Ajansı Editör:
Etiketler: Tarlası, İçin, Sondaj, Yapan, Çiftçi,, 75, Metre, Derinde, Su, Ararken, Gaz, Buldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı