Haber Detayı
29 Mart 2019 - Cuma 14:10
 
İBB GENÇLİK MECLİSİ “KREŞBÜS” İLE ÇOCUKLARIN HİZMETİNDE
ASAYİŞ Haberi
İBB GENÇLİK MECLİSİ “KREŞBÜS” İLE ÇOCUKLARIN HİZMETİNDE

İBB Gençlik Meclisi, tematik otobüslerden oluşan “Kreşbüs” ile İstanbul’un 39 ilçesinde çocukların farklı bir ortamda kendilerini geliştirmelerine ve sosyalleşmelerine katkıda bulunuyor. Gezici kreş hizmeti veren Kreşbüs’te; farklı tema ve ekipmanlar ile çocuklara eğitim programları uygulanıyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi, çocuklar için “Kreşbüs” uygulamasını hayata geçirdi. Girişimcilik, sinema, tarih, kültür, sanat, çocuk eğitimi gibi farklı alanlara uygun tema ve ekipman içeren otobüslerle, çocukların ve gençlerin farklı bir ortamda kendilerini geliştirmelerine ve sosyalleşmelerine katkıda bulunuyor.
Kreşbüs tematik otobüslerinde gerçekleştirilen etkinlikler neticesinde, öğrenme faaliyetinin okul dışında farklı mekânlarda da sürdürülmesine öncülük ediyor. Gezici kreş olarak hizmet veren Kreşbüs; çocukların hem eğitim görüp hem de oyun oynayabilecekleri şekilde dizayn edildi.

0-6 YAŞ GRUBUNA UYGUN EKİPMANLARLA DONATILDI
0-6 yaş grubuna uygun ekipmanla donatılan Kreşbüs’te çocukların gelişimine katkıda bulunmak amacıyla düzenli eğitim programları uygulanıyor. İstanbulʹun 39 ilçesinde düzenli olarak hizmet veren Kreşbüs hizmetinden bugüne kadar 2 bini aşkın çocuk yararlandı.
Kreşbüs uygulaması, İBB Gençlik Meclisi’nin düzenlediği etkinliklerde de aktif rol alıyor. Kreşbüs aracında düzenlenen etkinliklerden bazıları;
• Sağlıklı Dişlerle Gülümse Geleceğe,
• Masal Anlatımları,
• Dünya Çocuk Hakları Günü,
• 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı Etkinlikleri.
Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: İBB, GENÇLİK, MECLİSİ, “KREŞBÜS”, İLE, ÇOCUKLARIN, HİZMETİNDE,
Yorumlar
Haber Yazılımı